Szczeciński hit znany w całej Polsce na obiad? Przepis na paprykarz
Od dwudziestego roku życia mieszkam w Szczecinie. Na początku bardzo nie lubiłam tego miejsca, a z czasem zaczęłam pałać do niego coraz to większą sympatią, by w końcu je pokochać i nazywać domem. Szczecin słynie z kilku rzeczy, a na fejsbukowych grupach, w zabawie, gdzie masz opisać swoje miasto trzema słowami tak, by inni zgadli skąd jesteś, króluje jedno. I właściwie wystarczy tylko ono. PAPRYKARZ 😀 I wszyscy wiedzą o co chodzi! Dziś przedstawiam Ci szczeciński hit znany w całej Polsce, ale w wersji obiadowej. Oto przepis na paprykarz szczeciński, najlepszy na świecie, mocno pomidorowy, mocno pachnący, przepyszny!
Składniki na paprykarz
– 150 g ryżu
– puszka makreli w oleju
– puszka łososia w sosie pomidorowym
– duża cebula
– duża marchewka
– 60 g ketchupu (najlepiej ze słoika)
– 100 g koncentratu pomidorowego
– 600 ml bulionu warzywnego
– sól, pieprz, papryka słodka i ostra
– oliwa z oliwek
Przygotowanie
Paprykarz robi się szybko i banalnie. Cebulkę kroimy w drobną kostkę i przesmażamy na dwóch łyżkach oliwy. Do cebulki dodajemy surowy ryż i podsmażamy razem przez minutę. Potem na patelnię wrzucamy startą marchewkę i od razu zalewamy wszystko częścią bulionu (z 200 ml). Dusimy i mieszamy co chwila, tutaj przygotowanie jest podobne do risotto. Dolewamy bulionu w miarę jak ryż pije płyn. Gdy zużyjemy połowę bulionu – dodajemy do wszystkiego ketchup i koncentrat oraz przyprawy. Dalej redukujemy aż do czasu, gdy ryż będzie gotowy. Na koniec do ryżu w sosie dodajemy ryby, uprzednio rozgniatając je widelcem. Łosoś do dania idzie w całości, a makrelę z oleju odsączamy.
Tak, paprykarz można zjeść na obiad i nie trzeba już niczego do niego dodawać! To niesamowite, jak świetnie produkt, który cała Polska zna jako takiej sobie jakości smarowidło do kanapek, sprawdza się w roli fajnego obiadu. Mam nadzieję, że mój przepis na paprykarz szczeciński przypadnie Ci do gustu 🙂
Smakuje naprawdę obłędnie! Spróbuj koniecznie i daj mi znać, czy smakowało!