Jak zacząć chustonoszenie
Jak zacząć chustonoszenie? Podpowiem Ci w dzisiejszym wpisie! Noszenie w chuście było jedną z rzeczy, których chciałam spróbować przy drugim dziecku. Spróbowałam… i przepadłam 🙂 Ale żeby zrobić to dobrze umówiłam się na spotkanie z doradcą chustonoszenia i nie żałuję, to jedne z najlepiej wydanych pieniędzy w moim życiu. Dowiedziałam się, na co zwracać uwagę przy wiązaniach i w ogóle przy noszeniu malucha w chuście, jakie są rodzaje chust i w jakich sytuacjach mogą się przydać. To był świetny początek przygody z chustą. Oto cała masa przydatnych informacji dotyczących chustonoszenia.
Na spotkanie umówiłam się telefonicznie. Wreszcie stanęła w moich drzwiach – Małgorzata Zimny, Doradca Noszenia Dzieci, położna i propagatorka rodzicielstwa bliskości. Spędziłyśmy razem owocne 3 godziny, podczas których objaśniła mi wszystkie wątpliwości i nauczyła dwóch wiązań – tych najpopularniejszych – kangurka i kieszonki. Objaśniła anatomię ciała maluszka i pokazała, jak powinno układać się jego ciało w chuście. Żaden filmik na YouTubie ani opis nie nauczy Cię tyle, ile żywa osoba stojąca obok i na bieżąco korygująca błędy. A w chustonoszeniu prawidłowe wiązanie to kluczowa sprawa! Dlaczego? Dowiesz się z odpowiedzi Gosi na moje pytania.
Od kiedy można nosić dziecko w chuście?
Jak długo dziecko może być w chuście?
Czy istnieją przeciwwskazania do noszenia w chuście?
Jak dobrać odpowiednie dla siebie wiązanie?
Jak dobrać odpowiednią dla siebie chustę?
Kiedy przyda się chusta kółkowa?
Chusty z domieszką innych materiałów – czym się charakteryzują?
Bambus
Tencel
Len
Konopie
Jedwab
Wełna
Sama bawełna
Decydując się na zakup chusty z domieszką innych materiałów dodanych do bawełny, należy się liczyć z wyższą ceną produktu. Takie nici są po prostu drogie, co wpływa na cenę końcową.
Jak nosić dziecko w chuście zimą?
Wpis pomogła przygotować:
Doradca noszenia dzieci w chustach i nosidłach miękkich ClauWi, położna, propagatorka rodzicielstwa bliskości, a prywatnie mama 1,5-rocznego Kubusia.